fotil Marek Mantič
fotil Marek Mantič

Jsem amatérská fotografka, fotím hlavně pro zábavu, což mi ale nebrání ve snaze se neustále zlepšovat. Nejvíce fotím přírodu a zvířata, případně makro (resp. detail). Nebráním se ale ani zkoušení jiných stylů, své kouzlo má například i noční fotografie, občas zkusím i panorama či HDR fotografii.

Fotit jsem začala v roce 2006, kdy jsem dostala svůj první fotoaparát – kompakt Canon PowerShot A430. Zažil toho se mnou mnoho, postupně jsem se s ním zlepšovala, až jsem zjistila, že jsem narazila na jeho limity, přestával mi stačit a hlavně mě s ním kvůli tomu přestávalo focení bavit. A tak jsem si na podzim roku 2011 pořídila svoji první zrcadlovku Nikon D3000 společně s objektivem Nikkor AF-S 18-55 /f3,5-5,6 DX VR. Postupně jsem svou výbavu rozšířila o další objektivy Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G a Sigma 70-300mm f/4,0-5,6 DG MACRO, stativ a pár filtrů, z nichž nejvíce používám Akira makropředsádku (+10). 

Po 5-6 letech s mojí „rodinnou“ zrcadlovkou jsem už začínala pokukovat po něčem jiném, s většími možnostmi. Ale chyběly finance, takže to bylo spíše přání. V září 2017 se mi naskytla příležitost koupit starší, neopotřebovaný Nikon D90, čímž bych si o třídu polepšila. Lepší možnosti ISO, program na focení HDR a další možnosti, spolu s ucházející cenou byly jasnými plusy, vyhrávající nad mínusy. K němu byl v sestavě ještě objektiv Sigma 18-200mm f/3,5-6,3 DC Macro OS HSM.