Moje cesta k počítačům

Moje cesta k počítačům

Přestože jsem dlouhou dobu neměla počítač doma, provázely mě už od dětství. Hodiny počítačů na ZŠ mě vždy bavily a většinu úkolů jsem měla hotových mezi prvními. I přesto mě ale nikdy nenapadlo zasvětit počítačům svou kariéru. Možná proto, že jsem nikdy nebyla moc na hardware a přehrabování se v elektronice. Střední školou jsem nějak prošla s nijak významným počítačovým pokrokem, ten nastal až na vysoké škole.

Na KISKu (Kabinet Informačních studií a knihovnictví) si měl například v rámci jednoho předmětu každý vytvořit své webové stránky (tabulkové - úplné základy html) a taky ve skupině natočit krátky filmeček. V jiném předmětu jsme probírali zajímavé internetové nástroje, webový design, pojmy jako SEO, optimalizace a další. Většinou to byl spíš náhled na danou problematiku. Přesto si myslím, že mi to dalo všeobecný přehled a nyní, když už mám i další znalosti, tak mám dobré předpoklady k tvorbě webových stránek.

Ač si hodně lidí pod názvem Informační studia a knihovnictví představí jen to knihovnictví, není to tak a bylo tam dost lidí, kteří to s počítači dost uměli. A tito lidé mi ponoukli, abych sebrala odvahu zkoušet i méně tradiční věci. Například operační systém. S pomocí kamarádky jsem vyzkoušela Linux - Ubuntu, tehdy ještě s dualbootem. Po zavedení Unity jsem přešla na Linux Mint a postupem času jsem uvědomila, že do Windowsů chodím tak málo, že je zbytečné je mít. Takže jsem je dala pryč úplně, jsem pouze na Linuxu a jsem spokojená.